SMF Yağ Filtreleri

SMF uzun yıllardır çok sayıda otomobil ve motor üreticisi yüksek nitelikli yağ filtreleri ve yağ filtresi modülleri üretmektedir. Ve aynı makineler, Aftermarket için de aynı yüksek nitelikli filtreleri imal etmektedir. Bu kadar çok kalite, net avantajlar getirir: Güvenilir işlevler, iyi korunan bir motor ve memnun müşteriler sağlar. Ancak, yeni motor mimarisi, motor bölmesinde giderek daha az alan bıraktığından, ürün tiplerindeki çeşitlilik aralıksız artmaktadır. Uygulama alanları, binek ve ticari araçlar benzinli ve dizel motorlarından, motosiklet motorlarına ve küçük motorlara kadar varmaktadır. Tüm bu motorların optimum seviyede yağlanması, son derece önemli olduğundan, araç üreticilerin hepsi yağ filtresinin düzenli olarak değiştirilmesini zorunlu görmektedir.Yağ filtrelerimizden yüksek performans beklenir

Downsizing konsepti (motor büyüklüğü azalırken motor performansı artar; küçülerek güçlenme konsepti), turboşarjların kullanımı, start-stop sistemi, E10 ve biyodizel gibi yeni yakıt türleri - motor yağından ve yağ filtresinden beklenen gereklilikler giderek artmaktadır. Ayrıca, yağ değişimi periyotları da uzamaktadır, burada çevre koruma nedenleri de etkili olmaktadır. Bunun anlamı, yağ filtrelerinden giderek daha yüksek performans göstermeleri ve 50.000 km'ye kadar güvenilir bir şekilde tüm kir parçacıklarını eleyerek ayıklamaları istenmektedir. Aynı zamanda, yağa daha az direnç göstermeleri ve daha küçük ve daha hafif olmaları beklenmektedir. Kolay bir görev değil. Yalnızca en iyi malzemeler ve en iyi kıvrım geometrileri, bu zorlu gereklilikleri karşılayabilir. Filtredeki kıvrımlar büyük bir yüzey oluşturmaktadır, böylece filtre bol miktarda kiri alıkoyabilmekte ve yeteri kadar yağ akışına izin vermektedir.

Soğuk kış günlerinde yağın kıvamı artınca veya filtre tıkandığında, durum zorlaşır. Motorun çalıştırılması sırasında, soğuk yağ, 20 bara varan bir basınç oluşturur ve çok yavaş bir şekilde filtre içinden geçmeye başlar. Bu durumda, yağı motora doğru sevk edecek bir aşırı basınç supabına gerek duyulur. Bir diğer supap ise motorun her çalıştırılmasında, filtrenin temiz yağ ile beslenmesini sağlar.

Hammaddeler: İnsan, motor ve çevre güvenliği için - yalnızca en iyisi

Yeni tasarımların geliştirilmesi ve yenilikçi malzemelerin en son teknoloji ile işlenmesi, SMF'de her zaman gündem konusudur. Örneğin, bir plastik keçe katmanını bir kâğıt katmanına ultrason kullanarak kaynak etmekteyiz. Sırf bunun için St. Michael'de (Avusturya) son derece modern bir tesis kurduk.

Ayrıca, SMF kısa bir süreden beri yağ filtresi modülleri için sentetik malzemeden gövde muhafazaları üretmektedir. Bu parçalar, şimdiye kadar üretilen eksenel sızdırmazlık konseptlerinin uygulandığı alüminyum gövde muhafazalarından, radyal o-ring contalar açısından farklılık göstermektedir. Yağ taşıyan kanallarda küçük enine kesitler bulunmakta ve vidalama işlemi, doğrudan güç uygulamadan plâstik malzemeye gerçekleştirilmektedir. Sonuç: % 5 - 15 arası daha düşük bir ağırlık ve dolayısıyla daha az yakıt tüketimi.