SMF Polen Filtreleri

SMF kabin hava filtreleri, sürücüye ve yolculara güvenilir bir şekilde temizlenmiş hava sağlar. Gösterge panelindeki ve araç kabinindeki tozu azaltırlar ve camlardaki tehlikeli buğulanmayı engellerler. Ayrıca fanın yükünü hafifletirler, kaloriferi ve klimayı kirden korurlar. Klima ve ısıtıcı cihazlarında onarılması mümkün olmayan hasarlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle, araç üreticileri tarafından tavsiye edilen değişim periyotlarına mutlaka riayet edilmelidir. Temel kural: Yaklaşık her 15.000 - 20.000 km'de. Her araç servisi için düzenli gelir kaynağıKabin filtrelerimizden yüksek performans beklenir

Vantilatör, bir saatlik bir sürüş sırasında 100.000 litreye varan miktarda havayı araç kabinine üfler. Kabin hava filtresi olmasaydı, bol miktarda zararlı madde, kirli hava, ozon, egzoz gazı, rahatsız edici koku, ince toz parçacıkları ve polen yolcu kabinine nüfuz edebilirdi. Sağlığa zararlı madde konsantrasyonu, aspiratör etkisi nedeniyle sürüş halindeki araçta, dışarıda yol kenarındaki havanın altı katı seviyeye kadar yükselebilir. Bunun, sağlık, esenlik ve konsantrasyon bağlamında sürücü için ne anlama geldiğini herkes bilir. İşte bu yüzden sorumluluk bilincine sahip binek ve ticari araç üreticileri, araçlarını kabin hava filtreleri ile donatmaktadırlar.

Filtre değişiminde gecikme söz konusu ise nem, araçta toplanan kire yapışır kalır. Filtre, bakteriler ve küf mantarları için ideal bir üreme ortamı haline gelir. Ve böylece, havalandırma ve klima cihazı kanallarında birikirler ve rahatsız edici kokular ve sağlığa zararlı emisyonlara neden olurlar.

Hammaddeler: İnsan, motor ve çevre güvenliği için - yalnızca en iyisi

SMF Original ve Knecht LAP ön filtreleri, ya polyester köpük ya da polyester keçe malzemeden imal edilir. LAP'ler, parçacık veya kombi filtrelerin önünde bulunurlar ve kaba kirleri tutar. Bu sayede, ister aktif karbonsuz (LA), ister aktif karbonlu (LAK) olsun, kabin hava filtrelerimizin kullanım ömrü uzar. Polyester köpük malzeme, ozona ve hidrolize karşı dayanıklı, eskimeye ve 90 °C sıcaklığa kadar dirençlidir ve plastikleştirici ve flor-klor-hidrokarbonlar (FKHK) içermez. Geri dönüştürülebilir özellikteki bu malzeme, sorunsuz bir şekilde atık olarak toplanıp, ısıl işlemle imha edilebilir. Polyester köpük malzemelerimizdeki gözenekler, özel bir yöntemle homojen yapıda oluşturulmaktadır. Tesislerimizde, PPI 30 (inç başına gözenek) sınıfı köpük malzeme kullanılmaktadır, çünkü yaptığımız kapsamlı laboratuvar testlerinin sonucunda, bu gözenek boyutunun, kullanım ömrü ve parçacık ayrıştırma büyüklüğü arasındaki optimum seviyede uzlaşıyı sağlayacak yegane boyut olduğu ortaya çıkmıştır. Polyester malzemeden keçe matlarımız, ısıya karşı dirençli, hidrolize ve eskimeye karşı dayanıklı ve 100 °C sıcaklığa kadar dirençlidir. Bu malzeme, silikon, plastikleştirici ve flor-klor-hidrokarbonlar (FKHK) içermez ve atık olarak ısıl işlemle imha edilmeye elverişlidir.